Nasze projekty szyjemy z materiałów produkowanych w Polsce.

Dzianiny to nasza bezwzględna baza. Wybieramy te najlepsze gatunkowo, by klientki czuły się w naszych ubraniach jak w drugiej skórze, dlatego dominuje u nas przyjemne dla ciała bawełna oraz wiskoza, które sprawiają, że ubranie jest plastyczne i mięsiste. Sezonowo szyjemy również z wełnianych dzianin oraz tkanin płaszczowych, a także z lnu.

 

Dzianina bawełniana

Jest pochodzenia roślinnego. Jest przyjazna dla skóry, nie powoduje alergii. Jej włókna są oddychające, ma dobre właściwości termiczne - grubsza grzeje, cienka chłodzi.

 

Dzianina wiskozowa

Powstałe z chemicznie przetworzonej masy drzewnej – celulozy. Ponieważ pozyskuje się ją z naturalnych związków, jest zatem wytworem sztucznym, ale nie syntetycznym. Jest to materiał bardzo przyjemny w dotyku, zwiewny, dzięki czemu zawsze ładnie układa się na sylwetce. Jest bardzo wygodna i przewiewna w noszeniu: nie klei się do ciała, dlatego idealnie nadaje się na upalne dni, sprawiając wrażenie chłodnej w dotyku.

 

Wełny

Są naturalne, pozyskiwane z sierści owiec, lam, kóz i innych. Włókna wełny są oddychające i nie powodują nadmiernego pocenia się. Dzianiny i tkaniny wełniane są bardzo ciepłe i stanowią idealną ochronę przed chłodem. Alergicy znajdą też coś dla siebie: wełna taka jak alpaka nie powoduje alergii i nie podrażnia skóry.

 

Len

Ze względu na to, iż jest to włókno naturalne nie wywołuje alergii, jest oddychające, doskonale pochłania wilgoć, dzięki czemu idealnie nadaje się na upalne dni. Jest to tkanina bardzo szlachetna, którą wyróżnia bardzo wysoki komfort użytkowania.