Kaszmir - dlaczego warto?

Kaszmir - dlaczego warto?

            W tym roku postanowiłyśmy przemycić do naszych ukochanych dzianin odrobinę luksusu, a mianowicie dodatek szlachetnego kaszmiru w składzie.

            Kaszmir to najcenniejszy, najwyższej jakości materiał na świecie, który jest surowcem organicznym.

            Jest to wełna pozyskiwana z kóz kaszmirskich żyjących na zboczach Himalajów. Dzięki dwuwarstwowej sierści mogą one przetrwać ekstremalne warunki pogodowe: długie i grube włosy chronią je z zewnątrz, od wewnątrz ogrzewa je puch, który jest miękki, lekki, wytrzymały i niesamowicie ciepły. Kaszmir to czysty puch. To właśnie te włókna wyczesuje się kozom. Jest to proces wyjątkowo czasochłonny: trzeba oddzielić włosie zewnętrzne od puchowego. Puchowe runo następnie oczyszcza się i dopiero potem poddaje fazie przetwarzania na przędzę. Odzież jaka z niej powstaje ma wybitne cechy – tej miękkości nie da się porównać z niczym innym; grzewczość jest również zachwycająca – kaszmir jest około 8 razy cieplejszy niż wełna owcza. Przy czym kaszmir jest znacznie lżejszy i delikatniejszy. Co w efekcie sprawia, że jest ciepły, ale nie jest ciężki.

Te wszystkie czynniki sprawiają, że kaszmir jest tak cenny. I tak drogi.

            Jakiś czas temu zdecydowałyśmy, że wprowadzamy do naszej oferty materiały premium. Jest już wełna, len, jedwab, a w tym sezonie zainwestowałyśmy w dzianinę z domieszką kaszmiru. Cudownie miękką i gładką, działającą na wszystkie zmysły – gwarantowana miłość od pierwszego dotyku. Na razie w sprzedaży mamy trzy produkty: klasyczny, prosty golf, długą sukienkę India i opaskę. Z pewnością rozkochają w sobie fanki komfortowego looku przy zachowaniu wysmakowanej prostoty.

Dodamy jeszcze, że opaska powstała w duchu 'zero waste” - staramy się maksymalnie wykorzystywać materiały, aby zminimalizować zaśmiecanie naszej planety, a przynajmniej ograniczyć jak to tylko możliwe odpady powstające przy szyciu. Z takich właśnie „odpadów” udało nam się uszyć dla Was stylowe opaski. Temat ekologii jest nam bardzo bliski, staramy się coraz bardziej wdrażać to do naszych działań, ale to materiał na odrębny post, który na pewno powstanie :)

            A wracając do tematu.... :) Ofertę premium na pewno będziemy rozszerzać. Już mamy głowę pełną pomysłów na nadchodzącą wiosnę.

Ale na razie chcemy Was rozkochać w kaszmirze. Bo gdy raz go dotkniecie, pozostaniecie pod jego urokiem już na zawsze :)

Wasze Sistu <3Długa sukienka India z kaszmirem
Opaska z kaszmirem
czarny golf z kaszmirem

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (Niepublikowany)
* Komentarz: