Kaszmir - dlaczego warto?

Kaszmir to najcenniejszy, najwyższej jakości materiał na świecie, który jest surowcem organicznym.

Jest to wełna pozyskiwana z kóz kaszmirskich żyjących na zboczach Himalajów. Dzięki dwuwarstwowej sierści mogą one przetrwać ekstremalne warunki pogodowe: długie i grube włosy chronią je z zewnątrz, od wewnątrz ogrzewa je puch, który jest miękki, lekki, wytrzymały i niesamowicie ciepły. Kaszmir to czysty puch. To właśnie te włókna wyczesuje się kozom. Jest to proces wyjątkowo czasochłonny: trzeba oddzielić włosie zewnętrzne od puchowego. Puchowe runo następnie oczyszcza się i dopiero potem poddaje fazie przetwarzania na przędzę. Odzież jaka z niej powstaje ma wybitne cechy – tej miękkości nie da się porównać z niczym innym; grzewczość jest również zachwycająca – kaszmir jest około 8 razy cieplejszy niż wełna owcza. Przy czym kaszmir jest znacznie lżejszy i delikatniejszy. Co w efekcie sprawia, że jest ciepły, ale nie jest ciężki.

Te wszystkie czynniki sprawiają, że kaszmir jest tak cenny. I tak drogi.

Jakiś czas temu zdecydowałyśmy, że wprowadzamy do naszej oferty swetry i czapki z kaszmiru. Cudownie miękkie i gładkie, działającą na wszystkie zmysły – gwarantowana miłość od pierwszego dotyku. Na razie w sprzedaży mamy: golfykardigany i czapki. Z pewnością rozkochają w sobie fanki komfortowego looku przy zachowaniu wysmakowanej prostoty.

Ofertę swetrów premium na pewno będziemy rozszerzać. Już mamy głowę pełną pomysłów na nadchodzącą wiosnę - może uda nam się uszyć coś z kaszmiru w krótkim rękawie?

Ale na razie chcemy Was rozkochać w kaszmirze. Bo gdy raz go dotkniecie, pozostaniecie pod jego urokiem już na zawsze :)

Wasze Sistu <3

Powiązane produkty