Regulamin

REGULAMIN OGÓLNY

§1 Informacje ogólne

1. Regulamin określa zasady sprzedaży  za pośrednictwem  sklepu  internetowego Sistu.  

2. Sklep internetowy  Sistu realizuje sprzedaż za pomocą serwisu internetowego www.sistu.pl, prowadzonego przez Sistu Agnieszka Sobechowicz, z siedzibą przy ul. Kononowicza 6 w Lublinie, Numer NIP: 946-249-18-47 REGON: 061538114.

3. Transakcje kupna-sprzedaży odbywają się w formie umowy zawieranej na odległość za pomocą serwisu internetowego, pomiędzy zamawiającym - zwanym dalej Kupującym, a Sistu Agnieszka Sobechowicz, zwanym dalej Sprzedającym.

4. Umowa sprzedaży produktów zawierana jest w języku polskim.

5. Informacje handlowe zamieszczone na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, lecz są zaproszeniem do składania ofert. 

6. Warunkiem korzystania z serwisu jest akceptacja niniejszego Regulaminu przez Kupującego.

§2 Produkty i składanie zamówienia

1. Wszystkie produkty oferowane w sklepie są nowe, wykonywane ręcznie, pozbawione wad prawnych i fizycznych.

2. Wymiary produktów podane są w przybliżeniu. Ze względu na to, iż są to produkty wykonywane ręcznie, poszczególne sztuki danego modelu mogą nieznacznie (+/- 1 cm) różnić się między sobą.

3. Produkty o surowych wykończeniach mogą delikatnie strzępić się. Jest to efekt celowy i stanowi o wartości artystycznej produktu.

4. Sprzedający zastrzega sobie prawo do zmiany cen produktów znajdujących się w ofercie, wycofania ze sprzedaży niektórych produktów oraz wprowadzania nowych do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

5. W celu zawarcia umowy sprzedaży, należy złożyć zamówienie za pomocą serwisu internetowego www.sistu.pl (on-line).

6. Wysłanie zamówienia przez Kupującego (zatwierdzenie wirtualnym przyciskiem „Potwierdzam zamówienie”)  stanowi  ofertę Kupującego złożoną Sistu Agnieszka Sobechowicz siedzibą w Lublinie co do zawarcia Umowy sprzedaży, zgodnie z treścią Regulaminu.    

7. Kupujący otrzymuje potwierdzenie przyjęcia jego oferty („[SISTU] Potwierdzenie zamówienia”) drogą elektroniczną, na wskazany przez niego adres poczty e-mail. Po otrzymaniu ww. potwierdzenia dochodzi do zawarcia umowy sprzedaży zamówionych przez Kupującego produktów. 

8. Zamówienia są przyjmowane wyłącznie za pośrednictwem sieci Internet poprzez serwis internetowy  www.sistu.pl przez 24h/dobę, 7 dni w tygodniu. Warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularza zamówienia, zaznaczenie wybranej formy dostawy i płatności.

9. Przedmiotem umowy jest produkt według specyfikacji ze złożonego zamówienia. Prawa i obowiązki stron wynikające z zawartej umowy uregulowane są w ustawie z dnia 23 kwietnia 1964r Kodeks Cywilny oraz w ustawie z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.

10. Sprzedający zastrzega sobie prawo do odrzucenia zamówienia w przypadku podania nieprawdziwych, niepełnych lub błędnych danych, braku możliwości kontaktu z Kupującym lub/i Kupujący nie przeleje wymaganej kwoty na konto Sprzedającego we wskazanym  terminie (w przypadku płatności przelewem) lub przesyłka nie zostanie odebrana (w przypadku przesyłki za pobraniem).

11. Kupujący może wprowadzić zmiany w zamówieniu, lub wycofać je do momentu wysłania produktu. Wprowadzanie zmian lub wycofanie jest możliwe jedynie poprzez kontakt mailowy (sistu@sistu.pl). Zapis nie dotyczy produktów realizowanych na indywidalne zamówienie (złożenie indywidualnego zamówienia jest wiążące dla Kupującego i nie podlega wycofaniu).

12. Wszyscy Kupujący, zarejestrowani jak i Kupujący bez rejestracji, będą  informowani o każdej zmianie stanu realizacji swoich zamówień drogą mailową. 

13. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba produktów. Realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania zamówień, aż do wyczerpania się zapasów objętych taką formą sprzedaży.

14. Na prośbę Kupującego wystawiany jest rachunek – pod warunkiem, że taka informacja zostanie zawarta w formularzu zamówienia (w polu „Komentarz klienta”).

 § 3 Ceny i metody płatności

1. Informacja o cenie zakupu produktu w sklepie Sistu jest podawana na jego stronie i ma charakter wiążący – w rozumieniu ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny - od momentu otrzymania przez Kupującego e-maila z potwierdzeniem przyjęcia złożonego przez Kupującego zamówienia zakupu wybranych produktów, zawierającego ostateczne potwierdzenie wszystkich istotnych elementów zamówienia dla ilości podanych w zamówieniu, aż do końca realizacji zamówienia .

2. Ceny produktów w sklepie Sistu są cenami brutto podawanymi w złotych polskich i nie zawierają kosztów przesyłki.

3. Sklep Sistu zastrzega sobie prawo zmiany cen produktów znajdujących się w sklepie wprowadzania nowych produktów do sprzedaży, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu Sistu, bądź wprowadzania w nich zmian zgodnie z normami Kodeksu cywilnego oraz innych ustaw, przy czym zmiany takie nie naruszają praw osób, które zawarły umowy sprzedaży produktów oferowanych przez sklep Sistu przed dokonaniem ww. zmian.

4. Ceny produktów realizowanych na indywidualny wymiar mogą ulec zwiększeniu do 20-30% wartości produktu w zależności od stopnia modyfikacji.

5. Za zamówione towary Kupujący może zapłacić wybierając jedną z poniższych form płatności:

- przelewem bankowym na rachunek sklepu Sistu (87 1140 2004 0000 3702 7469 9350 Bank BRE (mBank);

- za pobraniem, czyli w momencie odbioru zakupionego produktu (należność pobiera pracownik Poczty Polskiej dostarczający przesyłkę).

- gotówką, przy odbiorze osobistym w Lublinie po wcześniejszym uzgodnieniu mailowym lub telefonicznym.

6. Przesyłki zagraniczne mogą być opłacane tylko przelewem bankowym.

7. Produkty realizowane na indywidualny wymiar mogą być opłacane tylko przelewem bankowym.

 §4 Realizacja zamówienia i koszt przesyłki

1. Zamówienie wysyłane jest na podany w formularzu adres do wysyłki.

2. Dostępność produktu podawana w informacji na stronie każdego sprzedawanego produktu oznacza czas realizacji zamówienia i ma następujące oznaczenia:

- dostępny na stanie - produkt aktualnie znajduje się w magazynie. i w przypadku dokonania zamówienia zostanie wysłany w przeciągu 48h od otrzymania płatności lub od złożenia zamówienia (w przypadku płatności za pobraniem);

- niedostępny na stanie - produkt aktualnie jest niedostępne w magazynie, ale jest możliwość jego zamówienia z terminem realizacji do 10 dni roboczych;

3. Termin otrzymania zamówienia = czas realizacji zamówienia + przewidywany czas dostawy. Czas realizacji zamówienia:

 • Produkty dostępne od ręki wysyłane są w ciagu 48 h od otrzymania płatności lub złożenia zamówienia (w przypadku płatności za pobraniem);
 • Produkty niedostępne na stanie wysyłane są w ciągu 10 dni roboczych od otrzymania płatności lub złożenia zamówienia (w przypadku płatności za pobraniem);

4. Czas realizacji zamówień z kodem rabatowym może wydłużyć się do 20 dni roboczych.

5. Z powodów niezależnych od Kupującego czas realizacji zamówienia może ulec zmianie. Kupujący zostanie niezwłocznie poinformowany o wystąpieniu opóźnienia. W przypadku niedostępności części produktów objętych zamówieniem lub problemów z jego realizacją Sprzedający skontaktuje się z Kupującym w sprawie ustalenia sposobu i czasu realizacji zamówienia lub ewentualnego odstąpienia od realizacji zamówienia.

6. W przypadku płatności przelewem, czas otrzymania przesyłki wydłuża się o czas realizacji przelewu.

7. Kupujący zostanie poinformowany o przesłaniu zamówionego produktu w osobnym emailu.

8. Koszty wysyłki pokrywa Kupujący.

9. Zamówiony produkt wysyłany jest za pośrednictwem  Poczty Polskiej lub firmy kurierskiej, w zależności od wybranej opcji dostawy przez Kupującego.

10. Informacja o koszcie wysyłki jest dostępna w trakcie dokonywania zamówienia na formularzu zawierającym zestawienie zamówionych produktów.

§5 Rejestracja Kupującego i ochrona danych osobowych

1. Administratorem danych osobowych Kupujących zbieranych za pośrednictwem Sklepu internetowego www.sistu.pl jest SISTU Agnieszka Sobechowicz z siedzibą w Lublinie, ul. Kononowicza 6.

2. Dane osobowe Kupujących zbierane są w celu realizacji Umowy Sprzedaży, a jeżeli Kupujący wyrazi na to zgodę - także w celu marketingowym.

3. Aby założyć konto w Sklepie, należy wypełnić formularz rejestracji. Niezbędne jest podanie danych personalnych oraz adresowych.

4. Kupujący ma możliwość w każdej chwili, bez podania przyczyny, usunąć konto poprzez wysłanie stosownego żądania do Administratora za pośrednictwem poczty elektronicznej lub pisemnie na adres siedziby.

3. Odbiorcami danych osobowych Kupujących mogą być:

a)       w przypadku Kupującego, który korzysta w Sklepie internetowym ze sposobu dostawy przesyłką pocztową, Paczką w Ruchu lub przesyłką kurierską, Administrator udostępnia zebrane dane osobowe Klienta wybranemu przewoźnikowi lub pośrednikowi realizującemu przesyłki na zlecenie Administratora.

b)      w przypadku Kupującego, który korzysta w Sklepie internetowym ze sposobu płatności elektronicznych lub kartą płatniczą Administrator udostępnia zebrane dane osobowe Kupującego, wybranemu podmiotowi obsługującemu powyższe płatności w Sklepie internetowym.

4.  Podanie danych osobowych jest dobrowolne,  jednakże niepodanie wskazanych w Regulaminie danych osobowych niezbędnych do zawarcia Umowy Sprzedaży skutkuje niemożliwością zawarcia tejże umowy.

 

5.   Kupujący wyraża zgodę na przetwarzanie przez Administratora danych osobowych podanych przez niego w procesie rejestracji konta lub w procesie składania zamówienia bez rejestracji.

6. Administrator zapewnia, że zgromadzone dane osobowe są wykorzystywane tylko i wyłącznie do celów realizacji złożonych zamówień, a jeśli Kupujący wyrazi dobrowolnie zgodę – również w celach marketingowych (usługa newslettera, informacje o promocjach w sklepie, spersonalizowane kody rabatowe). 

7. Administrator nie sprzedaje i nie udostępnia danych personalnych i adresowych osobom  trzecim. Każdy Kupujący ma prawo do wglądu, modyfikacji oraz usunięcia swoich danych osobowych z bazy danych w każdym czasie.

 

 §6 Zwroty i wymiany

1. Zwrot produktu, który jest równoznaczny z odstąpieniem od umowy,  jest zgodny z ustawą z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Kupujący może zwrócić zakupiony produkt bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty dostarczenia przesyłki:

- gdy zamówienie zostało złożone bez rejestracji konta wypełniając stosowny formularz, który stanowi załącznik do niniejszego regulaminu

- gdy zamówienie zostało złożone przez zarejestrowanego Kupującego logując się do konta, a następnie wybierając zakładkę "Historia i szczegóły zamówień", potem konkretne zamówienie z listy. Jeżeli zwracany jest jeden lub więcej produktów, zaznaczyć należy odpowiadające im pola i napisać wyjaśnienie powodu zwrotu. Następnie kliknąć przycisk "Zwróć towar".

Do zachowania tego terminu wystarczy wysłać wypełniony formularz lub zgłosić przez zarejestrowane konto na www.sistu.p chęć dokonania zwrotu przed jego upływem  (drogą mailową lub Pocztą Polską - liczy się data stempla pocztowego).

2. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a strony są zwolnione z wszelkich zobowiązań.

3. Odstąpienie od umowy i zwrot produktu są możliwe, gdy produkt nie nosi śladów użytkowania, jest kompletny (w tym ma komplet metek) i nie został w żaden sposób zniszczony.

4. Zwrot produktu powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia wysłania wypełnionego formularza na adres Sprzedającego – SISTU ul. Koźmiana 8, 20-429 Lublin.

Sprzedający zwraca Kupującemu wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Kupującego sposobu innego niż najtańsza opcja dostawy oferowana przez Sklep) niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym Kupujący poinformował Sprzedającego o odstąpieniu od umowy. 

Oferowaną przez Sprzedającego darmową opcję dostawy towaru należy traktować jako najtańszy zwykły sposób dostarczenia rzeczy. Jeżeli konsument z opcji dostawy wybrał jednak inną, odpłatną (np. przesyłkę kurierską w cenie 15 złotych), to po odstąpieniu przez niego od umowy Sprzedający nie jest zobligowany do zwrotu tych kosztów.

5. Zgodnie z art.10 ust.3 pkt.4 ustawy z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, zwrotowi nie podlega produkt wykonany na indywidualne zamówienie Kupującego oraz taki, który na życzenie Kupującego został w jakikolwiek sposób zmodyfikowany (na przykład poprzez zmianę użytych materiałów, rozmiaru, kolorystyki, personalizację itp.) 

6. Sklep Sistu nie przyjmuje przesyłek wysłanych za pobraniem oraz nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z odbiorem zwracanej przesyłki, jak cło czy inne dodatkowe opłaty naliczane przez Pocztę czy kurierów. Dodatkowe opłaty będą potrącone od kwoty zwracanej Kupującemu.

7. W przypadku zwrotu całego zamówienia Kupujący zobowiązany jest do zwrotu gratisów i prezentów, które były do niego dołączone. W przypadku ich braku od zwracanej kwoty zostanie odliczona wartość rynkowa danego gratisu. Zwrot gratisów nie dotyczy częściowego zwrotu zamówienia.

8. W przypadku zwrotu jednego produktu z dwóch, które zostały zakupione jako zestaw Kupujący otrzyma zwrot różnicy między ceną zestawu a ceną regularną drugiego, niezwracanego produktu, który jest również w sprzedaży jako niezależny produkt.

8. PROMOCJE a ZWROT I WYMIANA:

a) Towar zakupiony w promocji podlega wymianom i zwrotom o ile sprzedający nie określi inaczej w regulaminie danej promocji.

b) Wymiana i zwrot towaru zakupionego w promocji dokonywana w okresie obowiązywania tej promocji obywa się na zasadach ogólnych.

c) Zwrot towaru zakupionego w promocji dokonywany po okresie obowiązywania tej promocji oznacza odstąpienie klienta od promocji.

d) Zwrot towaru zakupionego z użyciem jednorazowego kuponu lub kodu rabatowego oznacza odstąpienie klienta od promocji.

e) Wymiana towaru zakupionego w promocji po zakończeniu obowiązywania promocji lub z użyciem jednorazowego kuponu lub kodu rabatowego jest możliwa wyłącznie na towar tego samego rodzaju, w tej samej cenie różniący się jedynie rozmiarem, kolorem lub wzorem.

 f) W przypadku zwrot u towaru zakupionego w promocji, dokonywanego po zakończeniu obowiązywania promocji lub po użyciu jednorazowego kuponu lub kodu rabatowego klientowi ostanie zwrócona kwota, którą realnie uiścił za zwracany towar.

g) W przypadku promocji, w której warunkiem uzyskania rabatu jest zakup kilku produktów, zwrot oznacza. że Kupujący odstępuje od udziału w promocji w zakresie zwróconych produktów. Jednocześnie uznaje się, że Kupujący nie odstępuje od udziału w Promocji w zakresie niezwróconego produktu/ów (objętych jednym zamówieniem). Wówczas Sprzedający dokonuje ponownego przeliczenia cen zakupionych produktów, ustala wysokość rabatu, zwraca różnicę.

i) W przypadku każdej promocji, obniżki, wyprzedaży, kuponów, kart i kodów rabatowych Sprzedający może wprowadzić dodatkowe wyłączenia z wymian i zwrotów. Informacje te będą każdorazowo umieszczane w komunikacji dotyczącej promocji oraz w regulaminie promocji.
j) Materiały promocyjne (zwane również "gratisami" czy "prezentami") dołączone bezpłatnie do zamówienia podlegają równoczesnemu zwrotowi razem ze zwracanym produktem.

 §7 Reklamacje

1. Sklep Sistu jako sprzedawca odpowiada wobec Kupującego będącego konsumentem w rozumieniu art. 221 Kodeksu Cywilnego za niezgodność z umową sprzedaży produktu zakupionego przez tego konsumenta, w zakresie określonym Ustawą o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i zmianie Kodeksu Cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r.

2. Kupujący ma prawo do złożenia reklamacji w ciągu 2 miesięcy od stwierdzenia niezgodności produktu z umową. Sklep odpowiada za niezgodność produktu jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego produktu Kupującemu.  

3. Każda rzecz kupiona w sklepie Sistu może być reklamowana z zachowaniem odpowiednich terminów i warunków reklamacji jeśli posiada wady, stanowiące o jej niezgodności z umową. Kupujący powinien sprawdzić stan przesyłki w momencie jej odbioru i w przypadku stwierdzenia uszkodzenia sporządzić protokół uszkodzeń,  zawierający szczegółowy opis uszkodzeń podpisany przez pracownika Poczty Polskiej. Uszkodzenia wynikłe na skutek normalnego znoszenia ubrań, uszkodzenia fizyczne (np. rozdarcia, pęknięcia) oraz uszkodzenia wynikłe wskutek niezgodnego z zalecanym sposobem konserwacji (prania) nie podlegają reklamacji.

4. W przypadku stwierdzenia niezgodności produktu z umową, Kupujący powinien odesłać wadliwy produkt przesyłką pocztową na adres sklepu SISTU ul. Koźmiana 8, 20-429 Lublin., w celu rozpatrzenia reklamacji. Do odsyłanego produktu należy dołączyć formularz dotyczący przyczyny reklamacji stanowiący załącznik do niniejszego regulaminu.

5. Sklep Sistu nie przyjmuje przesyłek odsyłanych za pobraniem.

6. Sprzedający rozpatrzy reklamację w ciągu 14 dni roboczych od ich wpłynięcia. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji, produkt uszkodzony zostanie: nieodpłatnie naprawiony/jego cena obniżona/lub wymieniony na inny, wolny od wad, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania nakładu), Sprzedający  zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne, dostępne w sklepie produkty do wyboru. Sprzedający zwróci Kupującemu koszty wysyłki reklamacji. Warunkiem zwrotu jest podanie numeru konta bankowego Kupującego lub danych do przekazu pocztowego.

7. Zwrot należnej kwoty równej cenie produktu lub wysyłka produktu zgodnego z umową nastąpi w ciągu 5 dni roboczych od pozytywnego rozpatrzenia reklamacji.

8. W przypadku nie uwzględnienia reklamacji, produkt zostanie odesłany wraz z opinią co do niezasadności reklamacji.

§8 Pliki Cookies

Zapisywane na komputerze użytkownika (klienta sklepu) pliki cookies (ciasteczka) wykorzystywane są w niżej wymienionych celach.

 1. Do zapamiętania zalogowania – sesja trwa do zamknięcia przeglądarki, po czym plik cookie (ciasteczko) jest usuwany.
 2. Do zapamiętania zawartości koszyka – sesja trwa do zamknięcia przeglądarki, po czym plik cookie (ciasteczko) jest usuwany, chyba że użytkownik (klient sklepu) zapisze koszyk – wówczas przez 30 dni, po czym plik cookie (ciasteczko) jest usuwany.
 3. Do zapamiętania zawartości schowka (przechowalni) – sesja trwa przez 30 dni, po czym plik cookie (ciasteczko) jest usuwany.
 4. Do zapamiętania preferencji dotyczących wyświetlania strony (sklepu) – 365 dni, po czym plik cookie (ciasteczko) jest usuwany.
 5. Do porównywania produktów – sesja trwa do zamknięcia przeglądarki, po czym plik cookie (ciasteczko) jest usuwany.
 6. Do zweryfikowania czy użytkownik (klient sklepu) oddał swój głos w sondzie – sesja trwa przez 30 dni, po czym plik cookie (ciasteczko) jest usuwany.

Pliki cookies (ciasteczka) wykorzystywane są również przez narzędzie do analizy statystyk Google Analytics. Aby zapewnić szczegółowe i najbardziej aktualne informacje na ten temat, odsyłamy bezpośrednio do strony producenta http://www.google.pl/intl/pl/policies/technologies/types/

 §9 Postanowienia końcowe

1. Kupujący składając zamówienie wyraża zgodę na wykorzystanie jego danych osobowych w celu wykonania zamówienia.

2. Sklep zastrzega sobie prawo do zmian regulaminu, które wchodzą w życie w terminie 7 dni od ich ogłoszenia. Zamówienia złożone przed tym terminem realizowane są na dotychczasowych zasadach.

3. Sądem właściwym do rozpatrywania spraw spornych związanych z umową jest sąd właściwy ze względu na siedzibę Sprzedającego.

4. Dla kwestii nieuregulowanych zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego.

5. Prawa autorskie, w tym wszelkie materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w Sklepie Internetowym są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną Sprzedawcy. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody Sprzedającego są zabronione. Niektóre elementy sklepu internetowego są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

POBIERZ FORMULARZ ZWROTU / WYMIANY

POBIERZ FORMULARZ REKLAMACJIREGULAMIN KART PODARUNKOWYCH

Wydawca/Sprzedający: Sistu Agnieszka Sobechowicz, ul. Kononowicza 6, 20-465 Lublin, NIP: 946-249-18-47

Karta podarunkowa: bon towarowy wydany na okaziciela, uprawniający Użytkownika do jego realizacji w sklepie internetowym www.sistu.pl i w pracowni Sistu w Lublinie

Kupujący: osoba, która w sklepie internetowym www.sistu.pl i w pracowni Sistu w Lublinie otrzymuje od Wydawcy kartę podarunkową Sistu w zamian za przekazanie środków pieniężnych

Użytkownik: każdorazowy posiadacz karty podarunkowej Sistu

Produkty: produkty marki Sistu (oprócz  marek współpracujących z Sistu, które są również w ofercie pracowni Sistu w Lublinie)

 

 1. Karty podarunkowe dostępne są̨ o następujących nominałach:
  a) 50 zł;
  b) 100 zł;
  c) 200 zł;
  d) 300 zł;
 2. Kartę̨ podarunkową można nabyć oraz zrealizować w sklepie internetowym www.sistu.pl i w w pracowni Sistu w Lublinie. Wydanie karty podarunkowej Kupującemu ma miejsce wyłącznie w pracowni Sistu w Lublinie lub poprzez jej zakup w sklepie internetowym www.sistu.pl
 3. Sprzedający zobowiązuje się̨ do przekazania Kupującemu karty podarunkowej o określonym nominale, a następnie do przyjmowania jej do realizacji w sklepie internetowym www.sistu.pl i w pracowni Sistu w Lublinie.
 4. W zamian za otrzymaną kartę̨ podarunkową , Kupujący zobowiązuje się̨ do przekazania Sprzedającemu środków pieniężnych w kwocie równej wartości nominalnej danej karty podarunkowej . Zapłata za kartę̨ podarunkową może nastąpić́ gotówką lub za pomocą̨ karty płatniczej w pracowni Sistu w Lublinie lub za pomocą̨ przelewu bankowego w sklepie internetowym www.sistu.pl.
 5. Środki pieniężne przekazane Sprzedającemu przez Kupującego zgodnie z punktem 4 powyżej przechodzą̨ w całości na własność́ Sprzedającego w momencie wydania karty podarunkowej .
 6. Wartość́ karty podarunkowej wyrażona w PLN (złotówki) równa jest kwocie na niej zawartej.
 7. Karty podarunkowej nie można nabyć́ przy użyciu drugiej karty podarunkowej .
 8. Karta podarunkowa zachowuje ważność́ przez okres dwunastu miesięcy od dnia jej wydania Kupującemu. W ciągu 12h od wydania karty podarunkowej Kupującemu następuje jej aktywacja (karta podarunkowa nieaktywowana przez Sprzedającego jest nieważna). Okres ważności Karty podarunkowej nie może zostać́ przedłużony.
 9. Karta podarunkowa może być́ realizowana wyłącznie po aktywacji, w sklepie internetowym www.sistu.pl i w pracowni Sistu w Lublinie.
 10. Użytkownik  przed przystąpieniem do realizacji Karty podarunkowej zobowiązany jest do zapoznania się̨ z treścią̨ niniejszego regulaminu oraz przestrzegania jego postanowień́.
 11. Z karty podarunkowej mogą korzystać́ wyłącznie osoby fizyczne posiadające pełną zdolność́ do czynności prawnych w okresie ważności karty podarunkowej .
 12. Sprzedający poinformuje Użytkownika, że karta podarunkowa :
  a) może być́ zrealizowana wyłącznie w sklepie internetowym www.sistu.pl i w pracowni Sistu w Lublinie;
  b) nie podlega wymianie na środki pieniężne;
  c) posiada termin ważności, po którym nie może być́ zrealizowana (karta podarunkowa ważna jest przez okres 12 miesięcy od dnia zakupu).
 13. Użytkownik dokonuje realizacji karty podarunkowej poprzez przedstawienie personelowi w pracowni Sistu w Lublinie karty podarunkowej lub poprzez wpisanie numeru kodu z karty podarunkowej w sklepie internetowym www.sistu.pl. Personel dokona pobrania karty podarunkowej odpowiadającej cenie produktu nabytego przez Użytkownika.
 14. W momencie, gdy Użytkownik zawrze ze Sprzedającym umowę̨ sprzedaży, przedstawiając do realizacji kartę̨ podarunkową , suma pieniędzy zgromadzonych na karcie podarunkowej zostanie całkowicie przeznaczona na pokrycie ceny należnej Sprzedającemu za sprzedane produkty.
 15. Użytkownik może zrealizować kartę podarunkową wyłącznie na nabycie produktów marki Sistu. Wszystkie marki współpracujące z Sistu, które są również w ofercie sklepu stacjonarnego, nie mogą zostać zakupione za pomocą karty upominkowej.
 16. W wypadku, gdy cena produktów nabywanych przez Użytkownika z wykorzystaniem karty podarunkowej będzie wyższa niż̇ ilość́ kwoty na karcie podarunkowej , Użytkownik zobowiązany będzie różnicę dopłacić́ inną formą płatności.
 17. W wypadku, gdy cena produktów nabywanych przez Użytkownika z wykorzystaniem karty podarunkowej będzie niższa niż̇ kwota łączna za nabyte produkty różnica ta nie będzie zwracana.
 18. Karta podarunkowa jest kartą jednorazowego użytku. Dokonując zakupu w pracowni Sistu w Lublinie Użytkownik zobowiązany jest do oddania karty. W przypadku użycia karty podarunkowej w sklepie internetowym www.sistu.pl Użytkownik zobowiązany jest do wpisania kodu znajdującego się̨ na Karcie Podarunkowej . Podany kod jest kodem jednorazowego użytku.
 19. Sistu ma prawo odmówić́ realizacji karty podarunkowej w wypadku:
  - upływu terminu ważności karty podarunkowej
  - braku technicznej możliwości realizacji karty podarunkowej w szczególności:
  • niemożności uzyskania połączenia z systemem informatycznym Sistu,
  • uszkodzenia karty podarunkowej w stopniu uniemożliwiającym odczytanie danych zapisanych na karcie Podarunkowej .
 20. Karta podarunkowa nie podlega wymianie na środki pieniężne.
 21. Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za karty podarunkowe , które zostały utracone lub uszkodzone po ich wydaniu Kupującemu.
 22. W wypadku utraty, zniszczenia lub kradzieży karty podarunkowej Użytkownikowi nie przysługują̨ wobec Sprzedającego żadne roszczenia.
 23. Sprzedający nie odpowiada za skutki braku możliwości realizacji karty podarunkowej wynikające z okoliczności, za które Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności, w tym w szczególności wynikające z utraty przez sklep stacjonarnym połączenia elektronicznego lub telefonicznego z systemem informatycznym Sistu.
 24. W wypadku, gdy pomimo upływu terminu ważności karty podarunkowej kwota zawarta na karcie podarunkowej pozostanie niewykorzystana, Użytkownik nie ma prawa zadać́ od Sprzedającego zwrotu środków pieniężnych.
 25. Wszelkie reklamacje związane z kartami podarunkowymi będą rozpatrywane przez Sprzedającego w drodze pisemnej w terminie 30 (słownie: trzydziestu) dni od dnia złożenia pisemnej reklamacji przez Użytkownika.
 26. Reklamacje związane z kartami podarunkowymi mogą być́ składane w pracowni Sistu w Lublinie w godzinach pracy lub drogą elektroniczną pisząc na e-mail sistu@sistu.pl.
 27. W wypadku zwrotu produktów Sistu nabytych przy użyciu karty podarunkowej, Użytkownik otrzyma od Sprzedającego nową kartę̨ podarunkową , odpowiadającą wartości kwoty poprzedniej karty podarunkowej. Karta podarunkowa, którą Sprzedający wyda Użytkownikowi zgodnie z postanowieniem niniejszego punktu będzie miała dwunastomiesięczny okres ważności, licząc od dnia jej wydania.
 28.  Karta podarunkowa nie jest elektronicznym instrumentem płatniczym, nie jest instrumentem pieniądza elektronicznego ani kartą płatniczą.
 29.  Do wszelkich spraw nieuregulowanych w niniejszym regulaminie będą̨ miały zastosowanie odpowiednie przepisy prawa, w tym w szczególności przepisy Kodeksu Cywilnego.
 30.  Wydanie karty podarunkowej Użytkownikowi nie stanowi sprzedaży opodatkowanej podatkiem od towarów i usług w rozumieniu odpowiednich przepisów podatkowych. Użytkownik otrzyma, w momencie dokonania wpłaty w butiku stacjonarnym pokwitowanie  niestanowiące paragonu fiskalnego ani faktury VAT.
 31.  Sprzedający zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu w każdym czasie bez podania przyczyn. Zmienione warunki Regulaminu zostaną̨ udostępnione na stronie internetowej www.sistu.com oraz w w pracowni Sistu w Lublinie.
 32.  Treść́ niniejszego regulaminu dostępna jest w sklepie internetowym www.sistu.pl i w pracowni Sistu w Lublinie.REGULAMIN PROMOCJI „DARMOWA DOSTAWA DO 31.12.2018 I BON 50ZŁ A NASTĘPNE ZAKUPY”

1. Organizatorem promocji pod nazwą: „Darmowa dostawa do 31.12.2018” („Promocja Darmowa Dostawa”)  i „Bon 50zł na następne zakupy” („Promocja Bon”) jest Sistu Agnieszka Sobechowicz, ul. Kononowicza 6, 20-465 Lublin, NIP: 946-249-18-47 („Organizator”).

2. Czas trwania Promocji: od 06.12.2018 r. do 31.12.2018 r.

3. Miejscem Promocji są pracownia Sistu w Dzielnicy Dziesiąta w Lublinie oraz sklep internetowy działający pod adresem www.sistu.pl.

4. W Promocji Bon może wziąć udział każdy, kto w okresie obowiązywania Promocji („Uczestnik Promocji”) dokona jednej lub kilku transakcji na sumaryczną kwotę minimum 300zł brutto (bez kosztu dostawy) a zakupione produkty nie zostaną przez niego zwrócone. Uczestnik Promocji, może jedynie wymienić zakupione produkty na takie, których wartość nie spowoduje zmniejszenia kwoty całkowitych zakupów poniżej 300zł brutto. Zakupy w grupie Facebook Sistu Team również są objęte Promocją Bon.

5. Po spełnieniu warunków wskazanych w pkt. 4 powyżej Uczestnik Promocji otrzyma bon w wysokości 50zł na następne zakupy. Bony zostaną wysłane do Uczestników Promocji Bon maksymalnie do 31 stycznia 2019 r. Bony będą miały 3 miesięczny okres ważności.

6. W Promocji Darmowa Dostawa może wziąć udział każdy, kto w okresie obowiązywania Promocji („Uczestnik Promocji”) dokona transakcji na dowolną kwotę z dostawą na terenie Polski w jednym z Miejsc Promocji wskazanych w pkt. 3. Darmowa dostawa nie obejmuje zakupów dokonywanych w grupie Facebook Sistu Team.

7. Uczestnicy Promocji mogą wielokrotnie brać udział w Promocji Bon w okresie jej obowiązywania, pod warunkiem każdorazowego spełnienia warunków określonych w pkt. 4 powyżej.

8. Udział w Promocji jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu.

9. Wszelkie reklamacje dotyczące Promocji będą rozpatrywane w terminie 14 dni od daty ich zgłoszenia.

10. Postanowienia niniejszego regulaminu nie naruszają ani nie ograniczają prawa do reklamacji związanej z rękojmią lub gwarancją, jak również nie ograniczają prawa do odstąpienia od umowy sprzedaży zawartej za pośrednictwem sklepu internetowego www.sistu.pl, zgodnie z odrębnymi przepisami.

11. Niniejszy regulamin wchodzi w życie z dniem 06.12.2018 r.REGULAMIN PROMOCJI „RABAT 50ZŁ NA ZAKUPY ZA MIN. 200ZŁ W DNIACH 14-16B SIERPNIA 2019R.”

1. Organizatorem promocji pod nazwą: „Rabat 50zł na zakupy za min. 200zł w dniach 14-16 sierpnia 2019r.” („Promocja Rabat 50zł”) jest Sistu Agnieszka Sobechowicz, ul. Kononowicza 6, 20-465 Lublin, NIP: 946-249-18-47 („Organizator”).

2. Czas trwania Promocji: od 14.08.2019 r. do 16.08.2019 r.

3. Miejscem Promocji jest sklep internetowy działający pod adresem www.sistu.pl.

4. W Promocji Rabat 50zł może wziąć udział każdy, kto w okresie obowiązywania Promocji („Uczestnik Promocji”) złoży zamówienie na kwotę na minimum 200zł brutto (bez kosztu dostawy) a zakupione produkty nie zostaną przez niego zwrócone. Uczestnik Promocji, może jedynie wymienić zakupione produkty na takie, których wartość nie spowoduje zmniejszenia kwoty całkowitych zakupów poniżej 200zł brutto. 

5. W przypadku dokonania częściowego zwrotu zamówienia przez Uczestnika Promocji, gdzie kwota brutto produktów, które zostaną przez Uczestnika Promocji niezwrócone będzie niższa niż 200zł brutto Organizator zastrzega sobie prawo do anulowania rabatu 50zł podczas zwracania środków za częściowo oddane produkty.*

5. Po spełnieniu warunków wskazanych powyżej w pkt. 4 składając zamówienie i wpisując wyznaczone hasło rabatowe kwota zamówienia pomniejszy się o 50zł brutto.

6. Promocja nie obejmuje zakupów dokonywanych w grupie Facebook Sistu Team oraz produktów personalizowanych i kart upominkowych.

7. Uczestnicy Promocji mogą wielokrotnie brać udział w Promocji Rabat 50zł w okresie jej obowiązywania, pod warunkiem każdorazowego spełnienia warunków określonych w pkt. 4 powyżej.

8. Udział w Promocji jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu.

9. Wszelkie reklamacje dotyczące Promocji będą rozpatrywane w terminie 14 dni od daty ich zgłoszenia.

10. Postanowienia niniejszego regulaminu nie naruszają ani nie ograniczają prawa do reklamacji związanej z rękojmią lub gwarancją, jak również nie ograniczają prawa do odstąpienia od umowy sprzedaży zawartej za pośrednictwem sklepu internetowego www.sistu.pl, zgodnie z odrębnymi przepisami.

11. Niniejszy regulamin wchodzi w życie z dniem 06.12.2018 r.

* Przykład:

1. Zamówienie składa się z dwóch produktów na kwotę 250zł i 150zł. Razem z rabatem Uczestnik opłaca je w kwocie 350zł (250zł+150zł-50zł rabatu).

Gdy Uczestnik Promocji zwróci produkt o wartości 250zł Organizator anuluje przyznany rabat w kwocie 50zł i zwróci Uczestnikowi kwotę 200zł za zwracany produkt.


REGULAMIN PROMOCJI „RABAT 30% NA ZAKUPY ZA MIN. 300ZŁ W DNIACH 30 SIERPNIA-1 WRZEŚNIA 2019R.”

1. Organizatorem promocji pod nazwą: „Rabat 30% na zakupy za min. 300zł w dniach 30 sierpnia – 1 września 2019r.” („Promocja Rabat 30%”) jest Sistu Agnieszka Sobechowicz, ul. Kononowicza 6, 20-465 Lublin, NIP: 946-249-18-47 („Organizator”).

2. Czas trwania Promocji: od 30.08.2019 r. do 1.09.2019 r.

3. Miejscem Promocji jest sklep internetowy działający pod adresem www.sistu.pl.

4. W Promocji Rabat 30% może wziąć udział każdy, kto w okresie obowiązywania Promocji („Uczestnik Promocji”) złoży zamówienie na kwotę na minimum 300zł brutto (bez kosztu dostawy) a zakupione produkty nie zostaną przez niego zwrócone. Uczestnik Promocji, może jedynie wymienić zakupione produkty na takie, których wartość nie spowoduje zmniejszenia kwoty całkowitych zakupów poniżej 300zł brutto. 

5. W przypadku dokonania częściowego zwrotu zamówienia przez Uczestnika Promocji, gdzie kwota brutto produktów, które zostaną przez Uczestnika Promocji niezwrócone będzie niższa niż 300zł brutto Organizator zastrzega sobie prawo do anulowania rabatu 30% podczas zwracania środków za częściowo oddane produkty.*

5. Po spełnieniu warunków wskazanych powyżej w pkt. 4 składając zamówienie i wpisując wyznaczone hasło rabatowe kwota zamówienia pomniejszy się o 30% brutto.

6. Promocja nie obejmuje zakupów dokonywanych w grupie Facebook Sistu Team oraz produktów personalizowanych i kart upominkowych.

7. Uczestnicy Promocji mogą wielokrotnie brać udział w Promocji Rabat 30% w okresie jej obowiązywania, pod warunkiem każdorazowego spełnienia warunków określonych w pkt. 4 powyżej.

8. Udział w Promocji jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu.

9. Wszelkie reklamacje dotyczące Promocji będą rozpatrywane w terminie 14 dni od daty ich zgłoszenia.

10. Postanowienia niniejszego regulaminu nie naruszają ani nie ograniczają prawa do reklamacji związanej z rękojmią lub gwarancją, jak również nie ograniczają prawa do odstąpienia od umowy sprzedaży zawartej za pośrednictwem sklepu internetowego www.sistu.pl, zgodnie z odrębnymi przepisami.

11. Niniejszy regulamin wchodzi w życie z dniem 30.08.2019 r.

* Przykład:

1. Zamówienie składa się z dwóch produktów na kwotę 250zł i 150zł. Razem z rabatem Uczestnik opłaca je w kwocie 280zł (250zł+150zł-30% rabatu).

Gdy Uczestnik Promocji zwróci produkt o wartości 250zł Organizator anuluje przyznany rabat w kwocie 30% i zwróci Uczestnikowi kwotę 130zł za zwracany produkt (opłacone zamówienie 280zł-150zł wartość zatrzymanego produktu=130zł do zwrotu).


REGULAMIN PROMOCJI „DARMOWA NAPRAWA/MODYFIKACJA UBRAŃ SISTU W DN. 29 LISTOPADA 2019R.”

1. Organizatorem promocji pod nazwą: „Darmowa naprawa/modyfikacja ubrań Sistu w dn. 29 listopada 2019r.” („Promocja Drugie Życie Ubrań”) jest Sistu Agnieszka Sobechowicz, ul. Kononowicza 6, 20-465 Lublin, NIP: 946-249-18-47 („Organizator”).

2. Czas trwania Promocji: 29.11.2019 r.

3. Miejscem Promocji jest sklep internetowy działający pod adresem www.sistu.pl i showroom na ul. Niecałej 3 w Lublinie.

4. W Promocji Drugie Życie Ubrań może wziąć udział każdy, kto w okresie obowiązywania Promocji („Uczestnik Promocji”) złoży zamówienie na "Drugie życie ubrań" w zakładce Zero Waste i na własny koszt wyśle na adres: ul. Koźmiana 8, 20-429 Lublin ubranie Sistu do naprawy/modyfikacji. Uczestnik Promocji może przynieść ubrania osobiście do showroomu na ul. Niecałej 3 w Lublinie.

5. Uczestnik Promocji podczas składania zamówienia może wybrać dowolną opcję zmiany, a następnie opisać jakim modyfikacjom czy naprawie chciałby poddać swoje ubranie/ubrania.

6. Każde zamówienie będzie weryfikowane pod względem możliwości dokonania zmian, więc Organizator zastrzega sobie prawo do anulowania zamówień, które nie są możliwe do wykonania w ramach danego modelu.

7. Promocja obejmuję naprawę i modyfikacje tylko ubrań Sistu i nie obejmuje produktów zakupionych w listopadzie 2019r. 

8. Uczestnicy Promocji mogą wielokrotnie brać udział w Promocji Drugie Życie Ubrań w okresie jej obowiązywania, pod warunkiem każdorazowego spełnienia warunków określonych w pkt. 4 powyżej.

9. Organizator Promocji nie bierze odpowiedzialności za wybrany przez Uczestnika Promocji rodzaj modyfikacji czy naprawy ubrań.

10. Poddane naprawie lub modyfikacji ubrania nie podlegają reklamacji, chyba, że Organizator nie wywiązał się z ustaleń.

11. Naprawione lub zmodyfikowane ubrania zostaną odesłane na koszt Organizatora.

12. Udział w Promocji jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu.

13. Wszelkie reklamacje dotyczące Promocji będą rozpatrywane w terminie 14 dni od daty ich zgłoszenia.

14. Niniejszy regulamin wchodzi w życie z dniem 25.11.2019 r.

REGULAMIN PROMOCJI „RABAT 20% NA PRODUKTY Z KASZMIREM W DNIACH 21-23 LUTY 2020 R.”

1. Organizatorem promocji pod nazwą: „Rabat 20% na produkty z kaszmirem w dniach 21-23 luty 2020 r.” („Promocja Rabat 20%”) jest Sistu Agnieszka Sobechowicz, ul. Kononowicza 6, 20-465 Lublin, NIP: 946-249-18-47 („Organizator”).

2. Czas trwania Promocji: od 21.02.2020 r. do 23.02.2020 r.

3. Miejscem Promocji jest sklep internetowy działający pod adresem www.sistu.pl.

4. W Promocji Rabat 20% może wziąć udział każdy, kto w okresie obowiązywania Promocji („Uczestnik Promocji”) złoży zamówienie na produkty z działu "Kaszmir" (zakładka "Premium").

5. Po spełnieniu warunków wskazanych powyżej w pkt. 4 składając zamówienie i wpisując wyznaczone hasło rabatowe kwota zamówienia pomniejszy się o 20% brutto.

6. Promocja nie obejmuje zakupów dokonywanych w grupie Facebook Sistu Team oraz produktów personalizowanych i kart upominkowych. Promocja nie łączy się również z kodem za newsletter.

7. Uczestnicy Promocji mogą wielokrotnie brać udział w Promocji Rabat 20% w okresie jej obowiązywania, pod warunkiem każdorazowego spełnienia warunków określonych w pkt. 4 powyżej.

8. Udział w Promocji jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu.

9. Wszelkie reklamacje dotyczące Promocji będą rozpatrywane w terminie 14 dni od daty ich zgłoszenia.

10. Postanowienia niniejszego regulaminu nie naruszają ani nie ograniczają prawa do reklamacji związanej z rękojmią lub gwarancją, jak również nie ograniczają prawa do odstąpienia od umowy sprzedaży zawartej za pośrednictwem sklepu internetowego www.sistu.pl, zgodnie z odrębnymi przepisami.

11. Niniejszy regulamin wchodzi w życie z dniem 21.02.2020 r.

REGULAMIN PROMOCJI „RABAT 20% NA PRODUKTY Z DZIAŁU BASIC W DNIACH 28 LUTY-1 MARCA 2020 R.”

1. Organizatorem promocji pod nazwą: „Rabat 20% na produkty z działu Basic z dniach 28 luty - 1 marca 2020 r.” („Promocja Rabat 20%”) jest Sistu Agnieszka Sobechowicz, ul. Kononowicza 6, 20-465 Lublin, NIP: 946-249-18-47 („Organizator”).

2. Czas trwania Promocji: od 28.02.2020 r. do 01.03.2020 r.

3. Miejscem Promocji jest sklep internetowy działający pod adresem www.sistu.pl.

4. W Promocji Rabat 20% może wziąć udział każdy, kto w okresie obowiązywania Promocji („Uczestnik Promocji”) złoży zamówienie na produkty z działu "Basic".

5. Po spełnieniu warunków wskazanych powyżej w pkt. 4 składając zamówienie i wpisując wyznaczone hasło rabatowe kwota zamówienia pomniejszy się o 20% brutto.

6. Promocja nie obejmuje zakupów dokonywanych w grupie Facebook Sistu Team oraz produktów personalizowanych i kart upominkowych. Promocja nie łączy się również z kodem za newsletter.

7. Uczestnicy Promocji mogą wielokrotnie brać udział w Promocji Rabat 20% w okresie jej obowiązywania, pod warunkiem każdorazowego spełnienia warunków określonych w pkt. 4 powyżej.

8. Udział w Promocji jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu.

9. Wszelkie reklamacje dotyczące Promocji będą rozpatrywane w terminie 14 dni od daty ich zgłoszenia.

10. Postanowienia niniejszego regulaminu nie naruszają ani nie ograniczają prawa do reklamacji związanej z rękojmią lub gwarancją, jak również nie ograniczają prawa do odstąpienia od umowy sprzedaży zawartej za pośrednictwem sklepu internetowego www.sistu.pl, zgodnie z odrębnymi przepisami.

11. Niniejszy regulamin wchodzi w życie z dniem 28.02.2020 r.

REGULAMIN PROMOCJI „RABAT 20% NA PRODUKTY Z DZIAŁU SUKIENKI W DNIACH 6-8 MARCA 2020 R.”

1. Organizatorem promocji pod nazwą: „Rabat 20% na produkty z działu Sukienki z dniach 6-8 marca 2020 r.” („Promocja Rabat 20%”) jest Sistu Agnieszka Sobechowicz, ul. Kononowicza 6, 20-465 Lublin, NIP: 946-249-18-47 („Organizator”).

2. Czas trwania Promocji: od 06.03.2020 r. do 08.03.2020 r.

3. Miejscem Promocji jest sklep internetowy działający pod adresem www.sistu.pl.

4. W Promocji Rabat 20% może wziąć udział każdy, kto w okresie obowiązywania Promocji („Uczestnik Promocji”) złoży zamówienie na produkty z działu "Sukienki".

5. Po spełnieniu warunków wskazanych powyżej w pkt. 4 składając zamówienie i wpisując wyznaczone hasło rabatowe kwota zamówienia pomniejszy się o 20% brutto.

6. Promocja nie obejmuje zakupów dokonywanych w grupie Facebook Sistu Team oraz produktów personalizowanych i kart upominkowych. Promocja nie łączy się również z kodem za newsletter.

7. Uczestnicy Promocji mogą wielokrotnie brać udział w Promocji Rabat 20% w okresie jej obowiązywania, pod warunkiem każdorazowego spełnienia warunków określonych w pkt. 4 powyżej.

8. Udział w Promocji jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu.

9. Wszelkie reklamacje dotyczące Promocji będą rozpatrywane w terminie 14 dni od daty ich zgłoszenia.

10. Postanowienia niniejszego regulaminu nie naruszają ani nie ograniczają prawa do reklamacji związanej z rękojmią lub gwarancją, jak również nie ograniczają prawa do odstąpienia od umowy sprzedaży zawartej za pośrednictwem sklepu internetowego www.sistu.pl, zgodnie z odrębnymi przepisami.

11. Niniejszy regulamin wchodzi w życie z dniem 06.03.2020 r.

Regulamin konkursu na instagramie pod nazwą ”KALENDARZ ADWENTOWY

 

§1  Postanowienia Ogólne

 1.      Organizatorem Konkursu jest SISTU Agnieszka Sobechowicz z siedzibą ul. Kononowicza 6, 20-465 Lublin identyfikującą się numerem NIP 946-249-18-47 dalej zwany „Organizatorem”.
 2.      Konkurs prowadzony jest na zasadach opisanych w niniejszym Regulaminie w zgodzie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa polskiego.
 3.      Konkurs rozpoczyna się dnia 01.12.2021r. godz. 10.00, a kończy się dnia 27.12.2021r. o godz. 23:59:59 czasu polskiego.  

§2. Uczestnicy i zasady Konkursu

 1.      Udział w Konkursie jest dobrowolny i nieodpłatny.
 2.      W Konkursie może wziąć udział osoba fizyczna (konsument w rozumieniu art. 22 Kodeksu Cywilnego), zwana dalej Uczestnikiem, która:

a)     zapoznała się z niniejszym Regulaminem i zaakceptowała jego treść i wyraziła zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przeprowadzenia Konkursu poprzez zgłoszenie udziału w Konkursie;

b)     ukończyła 18 rok życia i posiada pełną zdolność do czynności prawnych;

c)     posiadających adres do doręczeń na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

d)     posiada publiczne konto (profil) w serwisie Instagram,

e)     wykona Zadanie Konkursowe.

 1.  Uczestnikiem Konkursu może być wyłącznie osoba, spełniająca warunki określone w §2. ust. 2  Regulaminu.
 2.  Z udziału Konkursie wyłączeni są pracownicy Organizatora oraz podmioty i pracownicy podmiotów świadczących usługi na rzecz Organizatora przy organizowaniu Konkursu na podstawie umów cywilnoprawnych, a także członkowie najbliższej rodziny (małżonkowie, wstępni, zstępni oraz rodzeństwo) wyżej wymienionych osób.
 3.  Celem wzięcia udziału w Konkursie, w czasie jego trwania, Uczestnik wykona Zadanie konkursowe polegające na udostępnieniu w serwisie Instagram na swoim publicznym koncie postu konkursowego z konta @sistu.pl oraz odpowie na pytanie konkursowe z postu konkursowego.

         (dalej: Zadanie Konkursowe).

 1.  Wykonanie Zadania Konkursowego oznacza udostępnienie na swoim Instastories w serwisie Instagram przez Uczestnika Konkursu postu konkursowego z konta @sistu.pl. i zamieszczenie pod postem konkursowym w serwisie Instagram pod adresem URL: https://www.instagram.com/sistu.pl/ komentarza będącego odpowiedzią na pytanie konkursowe.
 2.  W Konkursie wezmą udział wyłącznie Uczestnicy, którzy wykonają Zadanie Konkursowe w czasie trwania Konkursu.
 3.  Uczestnik może wziąć udział w Konkursie więcej niż 1 (słownie: jeden) raz.
 4.  Organizator zastrzega sobie prawo do usunięcia i nie uwzględnienia w Konkursie wykonanych Zadań Konkursowych, których autorzy:  

a) nie działają w własnym imieniu, lecz przez osoby trzecie,

b) działają z fikcyjnych konta/profili w serwisie Instagram;

c) tworzą fikcyjne konta/profile w serwisie Instagram;

d) naruszają regulamin serwisu Instagram.

e) użyli w Zadaniu Konkursowym słowa powszechnie uznanych za obelżywe, treści pornograficznych, treści propagujących nienawiść na tle rasowym, etnicznym i religijnym lub dyskryminujących grupy społeczne, naruszyli dobra osobiste osób lub podmiotów trzecich bądź Organizatora.

 

§ 3 Prawa do wykonanych Zadań Konkursowych

 1.      Uczestnik zapewnia, że wykonane Zadanie Konkursowe nie będzie naruszać jakichkolwiek praw lub dóbr Organizatora, osób i podmiotów trzecich, w szczególności ich praw autorskich majątkowych i osobistych oraz dóbr osobistych.
 2.      Uczestnik oświadcza, iż przysługuje mu do wykonanego Zadania Konkursowego wyłączne i nieograniczone prawa autorskie oraz że wykonane Zadanie Konkursowe nie jest obciążone żadnymi prawami osób trzecich, a praca nie była wcześniej publikowana.
 3.      Na podstawie art. 921 § 3 ustawy Kodeks cywilny Organizator zastrzega z chwilą wydania Nagrody - nabycia niewyłącznej licencji do nagrodzonego w Konkursie Zadania Konkursowego bez ograniczeń czasowych i terytorialnych, a nagrodzony Uczestnik Konkursu (Zwycięzca) udziela Organizatorowi niewyłącznej licencji do nagrodzonego Zadania Konkursowego na następujących polach eksploatacji:

a)     w zakresie utrwalania i zwielokrotniania utworu - wytwarzanie określoną techniką egzemplarzy utworu, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową;

b)     w zakresie obrotu oryginałem albo egzemplarzami, na których utwór utrwalono - wprowadzanie do obrotu, użyczenie lub najem oryginału albo egzemplarzy;

c)     w zakresie rozpowszechniania utworu w sposób inny niż określony w pkt b - publiczne wykonanie, wystawienie, wyświetlenie, odtworzenie oraz nadawanie i reemitowanie, a także publiczne udostępnianie utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym, w tym wprowadzenie utworu do pamięci komputera oraz do sieci telekomunikacyjnych i informatycznych.

§4. Nagrody i wyłonienie Zwycięzców

 1.      Dla zapewnienia prawidłowości przeprowadzenia Konkursu, Organizator powoła dwuosobową osobową Komisję dalej zwaną Komisją Konkursu. Do zadań Komisji Konkursu należeć będzie czuwanie nad prawidłowością przebiegu Konkursu, podejmowanie decyzji we wszelkich kwestiach dotyczących Konkursu, w tym w zakresie interpretacji postanowień niniejszego Regulaminu oraz wyłonienie Uczestników, którym przyznane zostaną Nagrody (dalej: Zwycięzców). Decyzje Komisji są ostateczne, co nie pozbawia Uczestnika prawa do dochodzenia roszczeń wynikających z przepisów prawa.
 2.      Po zakończeniu Konkursu, Komisja Konkursu dokona oceny wykonanych przez Uczestników Zadań Konkursowych i wyłoni wśród Uczestników 12 (słownie: dwanaście) Zwycięzców, którzy w ocenie Komisji Konkursu wykonają Zadanie Konkursowe najatrakcyjniej, najbardziej oryginalnie i kreatywnie.
 3.      Zwycięzcom Konkursu przyznane zostanie 12 (słownie: dwanaście) nagród z oferty sklepu www.sistu.pl, gdzie wartość pojedynczej nagrody nie przekroczy wartości 500zł (słownie: pięćset złotych).
 4.      Nagrody są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o PIT.
 5.      Komisja zakończy wyłanianie Zwycięzców najpóźniej w dniu 27.12.2021r.
 6.      Zwycięzcy Konkursu zostaną poinformowani o uzyskaniu Nagrody poprzez zamieszczenie listy Zwycięzców wskazujących nazwy profili (kont) w profilu Organizatora w serwisie Instagram @sistu.pl najpóźniej dnia 27.12.2021r.
 7.      Informacja o wygranej w Konkursie zostanie przesłana Zwycięzcom w wiadomości prywatnej w serwisie Instagram.
 8.      Warunkiem otrzymania Nagrody jest przekazanie przez Zwycięzcę Organizatorowi w ciągu 14 dni od dnia wysłania przez Organizatora, wiadomości e-mial na adres sistu@sistu.pl  informacji niezbędnych przekazania Nagrody, w tym w szczególności: imienia, nazwiska, adresu e-mail oraz adresu korespondencyjnego na terytorium Rzeczypospolitej Polski.
 9.      W przypadku nie przekazania przez Zwycięzcę w terminie i na zasadach określonych w ust. 7 powyżej danych niezbędnych do przekazania Nagrody, Komisja Konkursowa wybierze kolejnego Uczestnika otrzymującego daną Nagrodę.
 10.   Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieprzekazanie Uczestnikowi Nagrody, jeśli brak możliwości przekazania Nagrody wyniknął wyłącznie z niepodania przez Uczestnika danych wymaganych do doręczenia Nagrody lub podaniu danych nieprawidłowych lub niezgodnych z Regulaminem.
 11.   Każda Nagroda zostanie przesłana jednokrotnie przez Organizatora na adres wskazany przez Zwycięzcę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w terminie 7 dni od dnia przysłania przez Zwycięzcę w odpowiedzi na informację powiadamiającą o przyznanej Nagrodzie wszelkich danych umożliwiających wysyłkę Nagrody.
 12.   Fundatorem Nagród jest Organizator.
 13.   Zwycięzca nie może przenieść praw do przyznanej nagrody na osobę trzecią.
 14.   Zwycięzca ma możliwość zrzeczenia się prawa do przyznanej mu Nagrody składając Organizatorowi stosowne oświadczenie na piśmie.
 15.   W Konkursie można otrzymać Nagrodę tylko 1 (słownie: jeden) raz.
 16.   Nagroda zostanie wysłana Uczestnikowi na koszt Organizatora.
 17.   Uczestnikowi nie przysługuje prawo do żądania zamiany Nagrody na nagrodę pieniężną.

 

§5. Dane Osobowe

 1.      Administratorem danych osobowych Uczestników jest Organizator. Kontakt z organizatorem jest możliwy korespondencyjnie na adres korespondencyjny ul. Kononowicza 6 20-465 Lublin oraz na adres e-mail sistu@sistu.pl.
 2.      Podstawą przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO zgoda Uczestników na udział w Konkursie oraz art. 6 ust. 1 lit f tj. prawnie uzasadniony interes administratora, w szczególności w zakresie rozpoznawania reklamacji i dochodzenia roszczeń.
 3.      Dane osobowe Uczestników będą przetwarzane w zakresie i w celu niezbędnym do przeprowadzenia Konkursu, wyłonienia Zwycięzców, rozpatrzenia ewentualnych reklamacji a w przypadku Zwycięzców również powiadomienia o przyznaniu Nagrody, wydania Nagrody.
 4.      Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże stanowi warunek wydania Nagród Zwycięzcom czy złożenia reklamacji, w zakresie danych identyfikacyjnych, adresowych.
 5.      Dane osobowe będą przechowywane przez okres trwania Konkursu, a po jego zakończeniu do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń lub wygaśnięcia obowiązku przechowywania danych wynikającego z przepisów prawa, nie dłużej niż przez 5 lat, od końca roku kalendarzowego w którym przeprowadzono Konkurs.
 6.      Organizator realizuje prawa osób, których dane dotyczą, tj. dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do przenoszenia danych.
 7.      W przypadku przetwarzania danych osobowych na podstawie zgody, Uczestnik ma prawo cofnąć zgodę, w każdym czasie, a wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Cofnięcie zgody wymaga zgłoszenia elektronicznego na adres e-mail sistu@sistu.pl.
 8.      Odbiorcą danych są: podmioty świadczące usługi hostingowe, usługi pocztowe, podmioty z którymi współpracuje Organizator w ramach usług księgowych i podatkowych, organy publiczne na podstawie i w granicach prawa w szczególności jak KAS, organy ścigania.
 9.      Dane osobowe nie są przetwarzane automatycznie i poddawane profilowaniu.

§ 6. Reklamacje

 1.      Uczestnikom Konkursu przysługuje prawo wniesienia pisemnej reklamacji z dopiskiem „Reklamacja: Konkurs Kalendarz Adwentowy” na adres  e-mail sistu@sistu.pl lub adres korespondencyjny Organizatora ul. Kononowicza 6 20-465 Lublin związanej z przebiegiem Konkursu w trakcie jego trwania, a także do 14 dni po zakończeniu Konkursu.
 2.      Pismo zawierające reklamację powinno wskazywać imię i nazwisko Uczestnika oraz adres do korespondencji na który wysłana zostanie odpowiedź na reklamacje.
 3.      Organizator w terminie 14 dni udzieli Uczestnikowi odpowiedzi na reklamację listem poleconym wysłanym na adres podany w piśmie zawierającym reklamację.
 4.      Negatywne rozpatrzenie przez Organizatora reklamacji Uczestnika nie wyłącza prawa Uczestnika do dochodzenia roszczeń przysługujących mu na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa, w tym na drodze postępowania sądowego.

 

§7. Postanowienia końcowe i informacje techniczne.

 1.      Regulamin wchodzi w życie z dniem 01.12.2021 r.
 2.      Konkurs nie jest loterią promocyjną w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt. 9 Ustawy o grach i zakładach wzajemnych z dnia 29.07.1992 r. (Dz. U. z 2004r., Nr 4, poz. 27, z późn. zm.) i nie podlega regułom zawartym w ww. ustawie i rozporządzeniach wykonawczych do tej ustawy.
 3.      Organizator Konkursu nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości przesłania przez potencjalnego Uczestnika wykonanego Zadania Konkursowego z przyczyn leżących wyłącznie po stronie Uczestnika.
 4.      Regulamin Konkursu udostępniony jest w czasie trwania Konkursu za pośrednictwem publicznej sieci teleinformatycznej Internet pod adresem URL: https://sistu.pl/content/10-regulamin i w siedzibie Organizatora.
 5.      Organizator zobowiązuje się do dołożenia wszelkich starań celem polubownego załatwienia wszelkich sporów mogących powstać w związku przeprowadzeniem Konkursu.
 6.      Sądem właściwym do rozstrzygania sporów jest sąd właściwy miejscowo i rzeczowo zgodnie z przepisami prawa.
 7.      Niniejszy Konkurs nie jest w żaden sposób organizowany, sponsorowany, przeprowadzany ani popierany przez serwis Instagram ani z nim związana.
 8.      Podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za przeprowadzenie Konkursu jest Organizator, a Uczestnicy wyrażają zgodę na zwolnienie serwisu Instagram z odpowiedzialności mogącej powstać w związku z organizowaniem Konkursu. 
 9.      Zmiana Regulaminu wymaga opublikowania i poinformowania Uczestników o dokonanych przez Organizatora zmianach. Zmiany mogą być dokonywane wyłącznie z przyczyn dostosowania Regulaminu do norm obowiązujących przepisów prawa.

 

 

REGULAMIN PROMOCJI „DARMOWA DOSTAWA DO 31.12.2020”

1. Organizatorem promocji pod nazwą: „Darmowa dostawa do 31.12.2020” („Promocja Darmowa Dostawa”) jest Sistu Agnieszka Sobechowicz, ul. Kononowicza 6, 20-465 Lublin, NIP: 946-249-18-47 („Organizator”).

2. Czas trwania Promocji: od 01.12.2020 r. do 31.12.2020 r.

3. Miejscem Promocji jest sklep internetowy działający pod adresem www.sistu.pl.

4. W Promocji Darmowa Dostawa może wziąć udział każdy, kto w okresie obowiązywania Promocji („Uczestnik Promocji”) dokona transakcji z dostawą na terenie Polski na www.sistu.pl. Darmowa dostawa nie obejmuje zakupów dokonywanych w grupie Facebook Sistu Team (z wyłączeniem pkt.6).

5. Darmowa dostawa dla transakcji do kwoty 100zł jest wysyłana za pośrednictwem Paczki w Ruchu, a powyżej 100zł za pośrednictwem kuriera DPD lub paczkomatów InPost.

6. Darmowa dostawa jest możliwa w grupie FB Sistu Team w przypadku połączenia wysyłki zamówienia złożonego w grupie z zamówieniem na www.sistu.pl. W przypadku zwrotu produktów zamówionych na stronie, a pozostawieniu zamówionych na grupie, od zwracanej kwoty za zamówione zostanie potrącona kwota przesyłki.

7. Udział w Promocji jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu.

8. Wszelkie reklamacje dotyczące Promocji będą rozpatrywane w terminie 14 dni od daty ich zgłoszenia.

9. Postanowienia niniejszego regulaminu nie naruszają ani nie ograniczają prawa do reklamacji związanej z rękojmią lub gwarancją, jak również nie ograniczają prawa do odstąpienia od umowy sprzedaży zawartej za pośrednictwem sklepu internetowego www.sistu.pl, zgodnie z odrębnymi przepisami.

10. Niniejszy regulamin wchodzi w życie z dniem 01.12.2020 r.REGULAMIN PROMOCJI „DARMOWA DOSTAWA DO 31.12.2019 I BON 50ZŁ A NASTĘPNE ZAKUPY”

1. Organizatorem promocji pod nazwą: „Darmowa dostawa do 31.12.2019” („Promocja Darmowa Dostawa”)  i „Bon 50zł na następne zakupy” („Promocja Bon”) jest Sistu Agnieszka Sobechowicz, ul. Kononowicza 6, 20-465 Lublin, NIP: 946-249-18-47 („Organizator”).

2. Czas trwania Promocji: od 01.12.2019 r. do 31.12.2019 r.

3. Miejscem Promocji są showroom Sistu w Lublinie na ul. Niecałej 3 oraz sklep internetowy działający pod adresem www.sistu.pl.

4. W Promocji Bon może wziąć udział każdy, kto w okresie obowiązywania Promocji („Uczestnik Promocji”) dokona jednej lub kilku transakcji na sumaryczną kwotę minimum 300zł brutto (bez kosztu dostawy) a zakupione produkty nie zostaną przez niego zwrócone. Uczestnik Promocji, może jedynie wymienić zakupione produkty na takie, których wartość nie spowoduje zmniejszenia kwoty całkowitych zakupów poniżej 300zł brutto. Zakupy w grupie Facebook Sistu Team są doliczane do sumy transakcji na kwotę 300zł brutto.

5. Po spełnieniu warunków wskazanych w pkt. 4 powyżej Uczestnik Promocji otrzyma bon w wysokości 50zł na następne zakupy. Bony zostaną wysłane do Uczestników Promocji Bon maksymalnie do 31 stycznia 2019 r. Bony będą ważne do 31.12.2020 r. i będą możliwe do zrealizowania tylko na stronie www.sistu.pl. Bony nie obejmują zakupów na grupie Sistu Team.

6. W Promocji Darmowa Dostawa może wziąć udział każdy, kto w okresie obowiązywania Promocji („Uczestnik Promocji”) dokona transakcji na kwotę min. 99zł z dostawą na terenie Polski w jednym z Miejsc Promocji wskazanych w pkt. 3. Darmowa dostawa nie obejmuje zakupów dokonywanych w grupie Facebook Sistu Team.

7. Uczestnicy Promocji mogą wielokrotnie brać udział w Promocji Bon w okresie jej obowiązywania, pod warunkiem każdorazowego spełnienia warunków określonych w pkt. 4 powyżej.

8. Udział w Promocji jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu.

9. Wszelkie reklamacje dotyczące Promocji będą rozpatrywane w terminie 14 dni od daty ich zgłoszenia.

10. Postanowienia niniejszego regulaminu nie naruszają ani nie ograniczają prawa do reklamacji związanej z rękojmią lub gwarancją, jak również nie ograniczają prawa do odstąpienia od umowy sprzedaży zawartej za pośrednictwem sklepu internetowego www.sistu.pl, zgodnie z odrębnymi przepisami.

11. Niniejszy regulamin wchodzi w życie z dniem 01.12.2019 r.